Free songs
Wrocław podologia

Podologia

Zabiegi podologiczne kierujemy do osób zmagających się z dolegliwościami stóp takimi jak: odciski i modzele, grube, wrastające, czy grzybicze paznokcie, pękające pięty i nadpotliwość stóp. Jesteśmy profesjonalnie przygotowani do przyjęcia pacjentów ograniczonych ruchowo, dotkniętych chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca, reumatyzm) a także tym z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze).

Kim jest Podolog?
Podolog przewiduje i zapobiega powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, a także planuje i przeprowadza kurację w przypadku już istniejących dolegliwości. Podologa spośród innych specjalistów zajmujących się stopami wyróżnia znajomość technik podologicznych, profesjonalne przygotowanie techniczne, specjalistyczny sprzęt i narzędzia zabiegowe. Niebagatelną rolę odgrywa umiejętność współpracy podologa z lekarzami takimi jak diabetolog, dermatolog, chirurg czy ortopeda.

W naszym Centrum kładziemy nacisk na higienę i bezpieczeństwo - do zabiegów używamy jednorazowych materiałów, a sprzęt wielokrotnego użytku poddajemy wieloetapowemu procesowi oczyszczania, dezynfekcji i sterylizacji w autoklawie.

Pedicure pielęgnacyjny


Pedicure pielęgnacyjny to zabieg dla osób, które nie mają problemów ze stopami, ale cenią sobie wygodę i estetykę ciała.

Pedicure pielęgnacyjny obejmuje kąpiel stóp, obcięcie i oszlifowanie paznokci, wygładzenie lub wycięcie skórek, frezarkowe usunięcie fizjologicznych zrogowaceń ze stóp, peeling i nałożenie kremu.
Półpedicure to zabieg pielęgnujący paznokcie u stóp. Półpedicure obejmuje kąpiel stóp, obcięcie i oszlifowanie paznokci, wygładzenie lub wycięcie skórek, peeling stóp oraz nałożenie kremu.

Ceny:
Półpedicure pielęgnacyjny: 55 zł ( 30 min)
Pedicure pielęgnacyjny: 85 zł (40 min)

Malowanie paznokci:
Malowanie kolor + 10 zł
Malowanie french + 20 zł
Malowanie lakierem monophase - + 20 zł
Malowanie hybrydowe kolor + 35 zł
Malowanie hybrydowe french + 45 zł

Rezerwacja

Podstawowy zabieg podologiczny


Na zabieg składa się odświeżenie stóp, obcięcie i oszlifowanie paznokci, oczyszczenie wałów paznokciowych, usunięcie hiperkeratoz: odcisków, modzeli i nadmiernych zrogowaceń na piętach, peeling stóp i nałożenie kremu.

Cena zabiegu zależy od stopnia nasilenia zmian oraz ilości wykorzystanych narzędzi
Cena : 100 zł -150 zł
Czas trwania zabiegu: 1h - 1,5 h

Rezerwacja

Leczenie i korekcja wrastających paznokci


Leczenie paznokci wrastających jedno lub dwustronnie, również tych z obecnością stanu zapalnego, wysiękiem i ziarniną.
Podolog ocenia skalę problemu, rodzaj wrastania, rozmiar, kształt oraz grubość paznokcia, a następnie indywidualnie dobiera rodzaj leczenia aby przeprowadzić skuteczną terapię.

Ceny:
Tamponada / tamponada z preparatem : 10 zł / 20 zł (10 min)
Sulci - Protektor rurka protekcyjna : 20 zł ( 15 min)
Onyclip - klamra metalowa klejona: 80 zł - 90 zł (20 min)
Combiped - klamra ortonyksyjna druciana klejona : 120 zł ( 20 min)
Podoklamra - Klamra ortonyksyjna druciana 3-częściowa : 170 zł ( 40 min)

Rezerwacja

Usuwanie modzeli i nadmiernych zrogowaceń


Modzele to obszary nadmiernego rogowacenia naskórka. Są owalnego kształtu i mają żółte zabarwienie. Do najczęstszych przyczyn powstawania modzeli należą deformacje stóp, przeciążenia oraz tarcie lub stały ucisk na jeden obszar skóry ale również niewygodne i źle dopasowane obuwie,. Modzele usuwamy, aby uniknąć pojawiających się z czasem dolegliwości bólowych i poprawić estetykę stopy. Z powodu utraty elastyczności naskórka modzele są przyczyną pęknięć, które wnoszą ryzyko zakażeń grzybiczych, wirusowych lub bakteryjnych.

Cena zabiegu zależy od stopnia nasilenia zmian oraz ilości wykorzystanych narzędzi
Cena : od 30 zł
Czas trwania zabiegu: 15 min - 30 min

Rezerwacja

Usuwanie odcisków


Odciski usuwamy, ponieważ oprócz nieestetycznego wyglądu dają duże dolegliwości bólowe. Z czasem, wraz z powiększaniem się odcisku ból jest coraz bardziej dokuczliwy. Do najczęstszych przyczyn powstawania odcisków należą niewygodne lub zbyt ciasne obuwie, deformacje i stałe zmiany w układzie kostnym stóp oraz zaburzona mechanika chodu. Czas terapii i ilość zabiegów jest wprost proporcjonalna do czasu, jaki minął od momentu pojawienia się odcisku. W przypadku leczenia tej dolegliwości najlepsze i najszybsze efekty uzyskujemy rozpoczynając terapię odcisku w początkowym stadium.

Cena zabiegu zależy od stopnia nasilenia zmian oraz ilości wykorzystanych narzędzi
Cena : od 40 zł
Czas trwania zabiegu: 15 min - 45 min

Rezerwacja

Terapia pękających pięt (2 pięty) - opracowanie pęknięć i rozpadlin, maść, opatrunek


Pękanie pięt dotyczy skóry zrogowaciałej, słabo nawilżonej i mało elastycznej.
Terapię pękających pięt przeprowadzamy z użyciem specjalistycznego sprzętu i technik podologicznych. Na zabieg składa się usunięcie nadmiernie zrogowaciałego naskórka, opracowanie i wygładzenie brzegów rozpadlin, nałożenie preparatu leczniczego i opatrunku.

Cena zabiegu zależy od stopnia nasilenia zmian oraz ilości wykorzystanych narzędzi
Cena : od 80 zł
Czas trwania zabiegu: 45 min

Rezerwacja

Zabiegi na płytce paznokciowej


Skrócenie paznokci : 20 zł (15 min)
Skrócenie i oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo (grzybica, uraz) : 40 zł - 60 zł ( 45 min)
Rekonstrukcja płytki paznokciowej : 40 zł - 60 zł ( do 60 min)
Pobranie materiału do badania mykologicznego + badanie ( obejmuje dermatofity, drożdżaki i pleśnie) : 120 zł ( 30 min)

Rezerwacja

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress